СПЕЦІАЛЬНА ПРЕМІЯ

₴50 000

МЕТА

У 2018 році фестиваль "Відкрита ніч. Дубль 21" пройде у ніч з 30-го червня на 1-ше липня. Основним майданчиком фестивалю стане Арт-причал у Києві, а паралельні покази та трансляції пройдуть по більше ніж 70-ти локаціях по Україні та за кордоном.

 

«Відкрита ніч» – фестиваль, покликаний що раз відкривати нові українські імена у галузі кінематографу та телевізійного виробництва. 21 рік поспіль справжні кіномани збираються наприкінці червня просто неба, щоб долучитись до останніх новинок, підтримати одне одного та похвалитися фільмами врожаю останнього року.

 

Фестиваль «Відкрита ніч» проходить під девізом: «Ми. Для нас. Про себе.»

ІСТОРІЯ

Кінофестиваль «Відкрита Ніч» народився у червні 1997 року як огляд найцікавіших здобутків саме українського кіно. На сьогодні фестиваль є своєрідною лабораторією з перевірки нових ідей для вітчизняних кінематографістів та пошуку молодих талантів, які можуть стати новими обличчями українського і світового кіно.

 

За 21 років роботи фестивалю у складі журі побували понад 100 відомих митців не лише України, а й світу. Серед них: Ліна Костенко, Юрій Іллєнко, Олег Скрипка, Влад Троїцький, Юрій Щербак, Володимир Войтенко Сергій Фоменко, Юрій Шевчук, Юрій Андрухович, Оксана Забужко, кінознавець з Польщі Гжегож Пеньковський, композитор Вірко Балей (США) та багато інших.

 

Кожного року фестиваль іменується як «Дубль». Головною локацією перших «Дублів» був майданчик на Андріївському узвозі.

 

З 2013 року фестиваль проходить на столичному «Арт-причалі», який поєднує в собі дух історії та урбаністичного простору. Відкритий майданчик на березі Дніпра додає особливої магії, яку дуже цінує наше шляхетне товариство.

 

Фестиваль щорічно розширює свою географію.

ЖУРІ 2018

Сергій Лавренюк
Кіно-, теле- і театральний продюсер, засновник і співвласник телеканалу «Сонце». Генеральний продюсер компанії «Solar Media Entertainment», виробника повнометражних художніх фільмів. Член Правління Української кіноакадемії.
Валерія Сочивець
Режисер, продюсер, президент ГО "СУК" . Куратор кінопрограми ГОГОЛЬFEST, МФ оповідання «Intermezzo» та МФСМ Porto Franko. Продюсер фільмів “Цвях”, “Технічна Перерва” та повнометражного ігрового фільму «Тера» . Член Української Кіноакадемії.
Пілунський Ярослав
Кінооператор, режисер, керівник освітнього проекту "Жовтий автобус". З 1997 року брав участь у створенні близько 1000 робіт як оператор музичного відео, рекламних роликів, художніх і документальних фільмів.
Наталія Васько
Актриса театру та кіно. Лауреатка національної кінопремії «Золота дзиґа» у 2017 році в номінації «Найкраща акторка першого/другого плану» у фільмі «Гніздо горлиці»!
Лук’ян Галкін
Виконавчий продюсер UA: КУЛЬТУРА. Кінознавець, головний редактор онлайн-журналу про кіно "Moviegram".
Артем Мостовий
Український звукорежисер та продюсер, засновник та художній керівник звукової студії «KWA Sound Production». Український кіноакадемік, член спілки кінематографістів та звукорежисерів України.
Мирослав  Гай
Актор, режисер, продюсер , керівник продакшн студії «Мир і Ко».  Викладач акторської майстерності та майстерності телеведучого на телеканалі «СТБ» (проекти «Танцюють всі!», «Україна має талант», «МастерШеф», «X-Фактор», «Холостяк», «Все буде добре», «Неймовірна правда про зірок», «Танці з зірками», «Феномен»). Після подій на Майдані починає активну волонтерську діяльність.
Анастасія Буковська
Продюсерка і режисерка. В 2004 Анастасія співзаснувала FAMILY — продакшн, який створює відеоконтент, музичні відео та рекламу для Nike, Diesel, Vodafone, Dior, Philips та ін. В 2017 компанія додала в портфоліо перший повнометражний фільм — німецьку стрічку «Остання подорож Леандера», частково зняту в Україні.
Ростислав Держипільський
Український театральний режисер і актор, народний артист України, директор-художній керівник Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка. Генеральний директор Міжнародного фестивалю актуального мистецтва «PORTO FRANKO» . Директор Всеукраїнського відкритого фестивалю сценічних мистецтв «Час театру» («Time of Theatre»).

МЕЦЕНАТСЬКА РАДА

 

ЧЛЕНИ МЕЦЕНАТСЬКОЇ РАДИ ФЕСТИВАЛЮ

АНДРІЙ РІЗОЛЬ – ініціатор створення та Голова Меценатської Ради кінофестивалю «Відкрита Ніч», CEO компанії "ВАВІЛОН"; Голова правління Асоціації «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!»; експерт з PR, комплексних комунікаційних, маркетингових, соціальних, мистецьких проектів, кіно - та музичний продюсер.

Компанія «ВАВІЛОН» з 2006 року є постійним стратегічним партнером фестивалю, оскільки одним із пріоритетних напрямків у діяльності компанії є творчі та соціальні проекти, які спрямовані на розвиток і підтримку української кіноіндустрії та культури в цілому. У 2011 році за ініціативи Андрія Різоля, СЕО Компанії «ВАВІЛОН» створено Меценатську Раду Фестивалю, яка на постійних засадах формує та розширює коло меценатів, що виступають гарантами якісного проведення кінофестивалю та всебічно сприяють його розвитку.

ВОЛОДИМИР ЛАВРЕНЧУК – Голова правління «Райффайзен Банк Аваль». Член Ради директорів Форуму провідних міжнародних фінансових установ, член правління Європейської Бізнес-Асоціації, Наглядової ради Міжнародного інституту менеджменту (МІМ-Київ) та Довірчої ради Національного університету «Києво-Могилянська академія».

ІННА СОКОЛОВА – Генеральний директор компанії «Алвісс».

ОЛЕКСАНДР ГОЛОБУТА – Генеральний директор компанії «Ітос-К».

ОЛЕГ ЩЕРБИНА – засновник і Голова правління Fresh Production Group, директор Фреш Продакшн.

Юлія Чернявська - засновник і член правління Fresh Production Group, Генеральний продюсер Фреш Продакшн, Академік Української Телевізійної Академії, член журі конкурсу «Коронація слова».

РЕГЛАМЕНТ

 

Положення про щорічний кінофестиваль «ВІДКРИТА НІЧ» у 2018 році

І. МЕТА ФЕСТИВАЛЮ


Підтримка національного кіно, а також фільмів та відео-робіт спільного та іноземного виробництва, які зберігають традиції українського кінематографу, пропонуючи нові концепції його розвитку, самоідентифікації та існування в спектрі світових національних кінематографій;

Сприяння діалогу творчого потенціалу українського кінематографу з громадськістю;

Організація творчого діалогу (обмін делегаціями) студентів українських профільних навчальних закладів з студентами відповідних іноземних установ в рамках роботи «Міжнародного клубу» фестивалю;

Сприяння діалогу творчого потенціалу українського кінематографу з фінансовими, комерційними, дистрибуторськими колами України;

Міжфестивальна презентація фільмів-учасників протягом року на кінофестивалях, спеціальних подіях, в кіноклубах, в мистецьких центрах України, а також за кордоном в рамках роботи «Міжнародного клубу».

ІІ. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ФЕСТИВАЛЮ


Фестиваль проводиться щороку.

Відбіркова комісія розглядає аудіовізуальні твори (в т.ч. фільми та/або відео-роботи), які відповідають Положенню фестивалю і надходять до Оргкомітету разом з анкетами учасників/кандидатів у межах часу, відведеного для селекції програми (оголошується щорічно);

В рамках даного Положення під аудіовізуальним твором розуміється твір, котрий фіксується на певному матеріальному носії (кіноплівці, магнітній плівці, магнітному або компакт дискутощо) у вигляді серії послідовних кадрів (зображень), аналогових або дискретних сигналів, що відображають рухомі зображення (як із звуковим супроводом, так і без нього), сприйняття котрого можливе виключно за допомогою того чи іншого виду екрану.

Фестиваль триває протягом ночі з останньої суботи на неділю чернвя, під час якої демонструється шестигодинна Загальна програма фільмів та відео-робіт національного виробника на відкритому майданчику в Києві, а також інших містах України;

Журі фестивалю працює протягом ночі одночасно з переглядом на відкритому майданчику, але в окремому приміщенні за окремою чотиригодинною Конкурсною програмою, яка складається з фільмів та відео-робіт, відібраних із Загальної програми;

Оголошення переможців фестивалю відбувається на світанку після нічного перегляду;

Оргкомітет фестивалю продовжує свою роботу протягом року, репрезентуючи фестивальну програму та/або її частину ( в т.ч. твори кандидатів та/або учасників) з метою пропаганди кіно-телемистецтва України на інших внутрішніх та/або міжнародних кінофорумах (фестивалях, семінарах, конференціях) і поширюючи інформацію про фестиваль та його учасників в ЗМІ і мережі Інтернет.

Оргкомітет залишає за собою право включати до програми фестивалю як фільми конкурсного, так і позаконкурсного відбору.

Приймаючи участь у фестивалі учасник приймає всі умови цього Положення та додатків до нього без зауважень та заперечень і підтверджує факт прийняття (акцепту) умов викладених у даному Положенні шляхом сукупного або окремого виконання будь-якої з наступних дій:

заповнення та подачі анкети учасника;
заповнення та підписання Згоди кандидата (в т.ч. в електронному вигляді на сайті http://opennight.org.ua/);
безпосередня участь у фестивалі.
Кандидат зобов’язується самостійно вносити (повідомляти) при подачі анкети та згоди кандидата достовірні персональні дані та відомості, що відповідають дійсності.

ІІІ. КОНКУРСНІ НОМІНАЦІЇ

 

Кіно-номінації:

Ігровий фільм
Неігровий фільм
Анімаційний фільм
А також інші номінації, які можуть бути актуальними у майбутньому;

Номінація вважається конкурсною, якщо в ній представлено не менше трьох фільмів. Фільми, кількість яких є недостатньою для формування конкурсної номінації, можуть бути представлені лише у Загальній програмі. Організатори Фестивалю можуть змінювати перелік номінацій на свій розсуд без додаткових погоджень.

ІV. ВІДБІР ФІЛЬМІВ ТА ВІДЕО-РОБІТ

 

Конкурсна програма збирає фільми та відео-роботи:

україномовні;
двомовні (які відображають сучасну, реально існуючу мовну ситуацію);
будь-які фільми та відео-роботи вітчизняного виробника, якщо іншомовні герої фільму дубльовані або озвучені українською мовою.
До Конкурсу беруться фільми та відео-роботи, створені протягом поточного та минулого років вітчизняним виробником, а також фільми і відео-роботи спільного виробництва. Хронометраж фільмів та відео-робіт не може перевищувати 20 хвилин.
Обов’язкова наявність англійських субтитрів.
Пропонуючи свої фільми (фрагменти) та відео-роботи фестивалю, претенденти делегують Відбірковій комісії право допуску (недопуску) фільму чи відео-роботи до Конкурсної або Загальної програми. Відбір фільмів та відео-робіт на фестиваль здійснюється в три етапи:

Перший тур: перевіряється відповідність фільмів та відео-робіт до Положення;
Другий тур: складається Загальна програма фестивалю (хронометраж – шість годин) - відбір найцікавіших фільмів та відео-робіт з тих, що пройшли Перший тур;
Третій тур: складається Конкурсна програма фестивалю (хронометраж – чотири години) - відбір найцікавіших фільмів та відео-робіт з тих, що пройшли Другий тур;
Відбіркова комісія має право не коментувати свої рішення.

V. ФІНАНСУВАННЯ


Фінансування фестивалю здійснюється за рахунок державних установ, громадських організацій, приватної ініціативи, благочинних внесків, а також з інших джерел, не заборонених законами України.

Призовий фонд фестивалю складається з:
- внесків кандидатів, які останні сплачують при подачі анкети в розмірі встановленому Оргкомітетом окремо в національній валюті України;
- головної нагороди в розмірі 50 000 гривень.

Внески кандидатів до призового фонду не повертаються, незалежно від того, чи пройшов відбір кандидат та чи став учасником фестивалю.

Призовий фонд в повному обсязі передається переможцю в номінації “Гран прі Фестивалю”, за вирахуванням суми податків, згідно чинного законодавства України.

Кошти, зібрані зі вступних внесків кандидатів, в повному обсязі передаються переможцю в номінації "Приз глядацьких симпатій".

У разі, якщо переможець (або довірений представник переможця) не отримує приз під час церемонії нагородження, то грошова винагорода переходить у призовий фонд наступного року проведення фестивалю.

VI. ОРГАНІЗАТОРИ ТА СПІВЗАСНОВНИКИ

 

Організатором фестивалю є Громадська організація «Нарешті».

Голова Громадської організації «Нарешті»

Президент фестивалю «Відкрита ніч» Іллєнко М.Г.