СПЕЦІАЛЬНА ПРЕМІЯ

₴50 000

25 ЧЕРВНЯ
ТА НІЧ НА 26 ЧЕРВНЯ

ЧЕСЬКА ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ “ВІДКРИТА НІЧ. ДУБЛЬ -19”

Анатомія гегу

Короткометражна комедія за мотивами однойменного есе Вацлава Гавела
Чехія, 2008, 20 хв.
Режисер: Йозеф Абргам мол.
Оператор: Томаш Новачек

Фільм проводить глядача дорогою від абстрактного поняття анатомії через її теоретичну підготовку, яку зробив Вацлав Гавел у 1963 році, аж до конкретної операції гегу, яка відбулася через 45 років.

Ропаки

Вигадана документалка
Чехословаччина, 1988, 20 хв.
Режисер: Ян Свєрак

Документальна містифікація про новий вид тварин, для якого сприятливими є умови, які для нас смертельні. У 1988 році фільм отримав нагороду Американської кіноакадемії студентський Оскар.

Моравська Еллада

Документальний фільм
Чехословаччина,1963, 34 хв.
Режисер: Карел Вахек
Сценарій: Йозеф Орт-Шнеп

Гордій

Ігровий фільм
Чехія, 2015, 26 хв
Режисер: Ондржей Гудечек

«Щоб стати першим справжнім драматургом реалізму, я мав відчути, як це – бути останнім романтиком.» Фільм із другою назвою «Комедія на три дії» парафразує кліше телевізійних інсценізованих документів і по-своєму творить образ відомого чеського драматурга так, як ми його не знаємо з підручників літератури.

Мухомори

Ігровий фільм
Чехія, 2015, 22 хв
Режисер: Якуб Шмід

На територію колишньої військової частини стороннім вхід заборонений. Аеропорт – місце, куди тікають від світу бунтівник Робіт і «я вже не маленький» Войта, нерідні брати з двох відчужених сімей із села неподалік...

#6 Пан лісу

Ігровий фільм
Чехія, 2015, 24 хв.
Режисер: Павел Соукуп

У покинутій частині лісу браконьєри розбудили створіння, яке може стати для лісника Карела рівноцінним суперником. Поки Карел намагається напасти на його слід, між таємничим створінням і донькою Карела Анічкою виникає особливий союз. Хто зрештою залишиться єдиним паном лісу?

Казкова земля

Документальний фільм
Чехія, 2014, 20 хв
Режисер: Робін Квапіл

За дев’ятьма горами, дев’ятьма ріками живе Раймунд Нідерфур, власник похоронної фірми в Угліржських-Яновіцех. Виробляє чавунні раки для видатних людей. У стрічці зазвучать голоси Гітлера, Бенеша, Готвальда, Гавела... Якщо вони не померли, то живуть там до сьогодні. А якщо померли, то Рамунд Найдерфугр їх поховає.

Клас смерті

Анімаційний фільм
Чехія, 2013, 7 хв
Режисер: Павел Соукуп

Початкова школа Рибницька має нову сенсацію! У класі вчительки Зимової кожного року помирає один учень. Це є жахливий збіг обставин чи учні в класі насправді прокляті? І якщо так, прокляті якоюсь надприродною силою чи лише людською жорстокістю?

Яма

Чехія/Естонія, 2010, 23 хв., документальний
Режисер: Їржі Стейскал

«Яма» - документальний фільм, який розповідає про життя української сім’ї, яка не погоджується на сучасний спосіб життя

Українська читанка – Україна, давай, Україна

Антологія сучасної української літератури

Літературно-кінематографічний цикл представляють шістнадцять письменників і письменниць України, які у липні 2015 року брали участь у центральноєвропейському фестивалі Місяць авторських читань.

Оксана Забужко – режисер Луціє Кралова
Павло Коробчук – режисер Ян Ґоґола
Петро Мідянка – режисер Філіп Ремунда
Наталка Сняданко – режисер Владімір Моравек
Софія Андрухович – режисер Павел Ржегоржік
Юрій Андрухович – режисер Я.А. Пітінський

УКРАЇНСЬКА ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ “ВІДКРИТА НІЧ. ДУБЛЬ -19”

1. “The End”
Микита Лиськов
(анімація)
11”

Веселі історії про кінець світу.

2. «Наживо»
Лідія Гужва
(документальне)
06’05”

Епізод з нічного життя бойової позиції в селі Піски.

3. «Мішень»
Роман Попадько
(ігрове)
13’20”

Не готовий служити хлопець ховається від призову в селі у свого дідуся. Він боїться померти за свою країну, яку не розуміє і не здатний вбити за її ідеї. Всі ідеї зникають коли солдат вперше має натиснути на курок; коли або ти, а бо тебе; коли мішень - жива людина.

4. «Мама»
Тетяна Полянська
(анімація)
03’35”

Що готова зробити мати заради щастя своєї дитини?

5. “Донбас. Життя попереду”
Олена Солодовнікова
(документальне)
20’00”

Дитинство, покалічене війною, по обидва боки лінії фронту. Як діти стають заручниками ситуації і політичних поглядів батьків. Як війна ламає тендітну підліткову психіку і чого чекати від покоління війни - бажання світу або помсти за вбитих і покалічених родичів? Глобальний меседж - як зробити так, щоб діти не успадковували і не продовжували війну, яку розпочали, їхні батьки?

6. «Шрам»
Юлія Тамтура
(ігрове)
16’00”

Головний герой цієї історії не дарма серед своїх дістав прізвисько «Бирюк». Серед інших він як вовк-одинак. Його дикувата та неврівноважена поведінка викликає питання: чому він такий? У минулому разом з іншими солдатами Бирюк потрапив у полон до терористів на сході України.

7. “Приватний урок”
Лілія Остапович
(ігрове)
07’10”

Історія про дорослішання одного хлопчика, котрий по вуха закоханий у вчительку музики.

8. «Чарівний Чарівник»
Анастасія Кравченко
(анімація)
01’25”

Казкове вирішення вторинної переробки склотари.

9. "Дім"
Анна Корж
(документальне)
14’40”

Дім - це місце, де зберігаються твої мрії, твоє щастя, твій спокій. Але що робити, коли виїхати треба негайно, без роздумів? Тоді, єдине, що залишається, це зберігати його в серці і мріяти про повернення кожною клітинкою своєї душі.

10. «Формула коломийки»
Іван Сауткін
(документальне)
16’00”

Це дуже простий фільм про дуже простих людей. З декількох фрагментів повсякденного життя складається шматочок закарпатського щастя що зветься "коломийка".

11. “Відлуння”
Олександр Шкрабак
(ігрове)
16’50”

Сучасна Україна. Крематорій. Дві жінки очікують прах своїх чоловіків. Перша - вдова полковника, який помер від серцевого нападу в сауні. Друга - вдова добровольця, який помер від ворожої кулі в зоні АТО. Дві несхожих одна на одну жінки, з різними поглядами на події, які відбуваються в країні.

12. “Сходознавець”
Максим Курочкін, Анастасія Матешко
(ігрове)
07’15”

Виступити на радіо в прямому ефірі запрошують відомого сходознавця Романа Сомовіна Крушіді. На порядку денному питання "Схід-Захід". Слухачі повинні проголосувати, хто ж ми? Програма добігає кінця, а сходознавець так і не встиг сказати ні слова...

13. «Дякую, мамо!»
Марія Теребус
(ігрове)
04’00”

Мама-полтергейст допомагає синові позбавлятися дівчат, допоки не з'являється та, яка завойовує прихильність матері.

14. «Найближчі до Бога»
Славік Бігун
(документальне)
19’45”

Сімейне жертвоприношення нової європейської війни. Стисла історія сучасної України на прикладі двох сімей, які руйнує війна. Залишаються дідусь, внучка і наша надія.

15. «Репатріот»
Анна Лисун
(документальне)
18’00”

Юрко Фединський відроджує кобзарські традиції в Україні: він не тільки грає, а й майструє інструменти зі своїми учнями. Разом із дружиною і дітьми створює навколо власний світ і живе заради улюбленої справи – кобзарства.

16. «Іспит»
Гліб Ведєнєєв
(ігрове)
08’45”

Студент не підготувався до екзамену та запізнився. Викладач не розуміє такого ставлення студента до навчання. Між ними виникає діалог, у ході якого з’ясовуються певні факти з життя хлопця. У професора з’являється бажання розібратися у ситуації.

17. «Двері»
Ріта Кузьміна
(ігрове)
17’45”

Київська журналістка приїжджає в село розслідувати зникнення тварин, але виявляється замкненою в готельному номері з прибиральницею. Чи знайдуть вони вихід?

18. «Халабудка»
Манук Депоян
(анімація)
11’10”

Головний герой фільму - Халабудка - не просто прабатько сучасних будинків зі скла і бетону, а й початок всього сучасного. Халабудка - старий будиночок, на якому час залишив свій відбиток. На вигляд дідок, а характером - дитина. Історія маленького Халабудки - це історія про пам'ять, вдячність і любов до свого коріння.

19. "BIG MAN"
Kабаєва Тетяна Олексіївна
(анімація)
04’00”

Велетенський Чолов'яга на cвіті існував, велетенську душу чоловік той мав…

20. «Театральні кроти»
Микола Воротинцев
(документальне)
12’20”

Один день з життя працівників театральної сцени.

21. «Рік в Ізюмі»
Ганна Ярошевич
(документальне)
03’55”

Тяжке, вимушене і нове життя українських переселенців-пенсіонерів. Історія літнього подружжя, в життя якого увірвалась війна. Рятуючись від пострілів, вони вимушені були залишити свій дім та переїхати в безпечне місто Ізюм. Проте і на новому місці доля приготувала їм випробування…

22. "Білі слони"
Яна Антонець
(ігрове)
15’06”

Фільм за мотивами оповідання Ернеста Хемінгуея «Білі Слони». Дія відбувається у привокзальному кафе, на забутому Богом старовинному вокзалі, посеред мальовничих українських Карпат. Ми стаємо свідками найскладнішої розмови між чоловіком та жінкою, які намагаються виправдати один перед одним своє рішення.

23. "РОВЕР"
Антон Сьомін
(ігрове)
10’00”

У гонитві за "легкими грошима", двоє хлопців наважуються пограбувати дядька одного з них. Вісімнадцятирічний Сашко знову повертається додому під ранок, де його чекає невдоволена мати, яка і гадки не має, де був її син. Його молодший брат мріє про велосипед і хто, як не Сашко може йому допомогти?

24. «Різдвяний гармидер»
Мартинюк Дмитро
(анімація)
07’10”

«Різдвяний гармидер» - це епізод 26-серійного анімаційного циклу передач «Any day Holyday» про новорічні традиції різних країн, розробленого київською студією DMart Production спеціально для закордонного ТВ ринку, яка розрахована на аудиторію 12+. Цей 7-ми хвилинний епізод занурить глядача у неймовірну святкову атмосферу українського Різдва, та познайомить з п’ятьма казковими помічниками Діда Мороза.

25. «Волонтери війни»
Юлія Шашкова
(документальне)
16’50”

"Ми є народ, якого правди сила ніким звойована ще не була" Нове покоління волонтерів продовжує традиції стародавнього козацького села Бесідки.

26. «Ґолден лав»
Павло Остріков
(ігрове)
12’20”

Це провінційна історія про самотнього сорока п’ятилітнього Віктора, який наважився прийти на побачення-п’ятихвилинки заради кохання.

27. "Скажи "кукурудза!"
Валерия Кальченко
(ігрове)
15’00”

Що, якби Рокі Бальбоа був дівчиськом з Польщі, з дефектом мовлення та 152 см на зріст, котре мріє вступити до театрального університету в Києві?

28. «Птахи»
Ірина Сергеєва
(анімація)
09’15”

Авторське кіно. Мальовнича, казкова істроія кохання, де почуття надають людям справжні крила… Фарби на екрані весь час змінюються, не дають можливість зупинитися. Всі картини, які малює дівчина, виконані у техніці живопису маслом на склі і знято камерою в процесі малювання.

29. «Жінки війни: На фронті і в тилу»
Марина Устюшкіна
(документальне)
17’50”

Історія двох жінок з одного міста (Нетішин, Хмельницька обл.): одна з яких, колишній міський голова, вирушивши волонтером в Щастя в червні 2014 року, прийняла рішення залишитися служити в ЗСУ. Інша - мати чотирьох дітей, стала активним військовим волонтером, допомагала забезпечувати солдат на фронті, допомагала пораненим та полоненим.

30. “Любов креветок”
Соломiя Томащук
(ігрове)
14’30”

За кілька годин до Нового року молода пара розходиться. Кожен з них іде святкувати окремо, але думають вони про правильність свого рішення.