Зоряний прискорювач. VR

ГОЛОВНИЙ ПРИЗ

₴100 000

Image

МЕТА

 

24-й Дубль фестивалю "Відкрита Ніч" відбудеться в ніч з 7 на 8 серпня 2021 року.

«Відкрита ніч» – фестиваль, покликаний щоразу відкривати нові українські імена у галузі кінематографу та телевізійного виробництва. 24-й рік поспіль справжні кіномани зберуться літнього вечора, щоб долучитись до останніх новин, підтримати одне одного та похвалитися фільмами врожаю останнього року.

Фестиваль «Відкрита ніч» проходить під девізом: «Ми. Для нас. Про себе.»

З 1997 року захід проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

З 2016 року фестиваль отримує фінансову підтримку Київської міської державної адміністрації (департамент культури)

У 2019 році фестиваль отримав фінансову підтримку від Українського культурного фонду та встановив рекорд у категорії «Мистецтво, масові заходи», як захід з найбільшою кількістю офіційних локацій, а саме 100 майданчиків та кількістю глядачів, що одночасно здійснювали перегляд більше 8500 осіб.

Image

ІСТРОРІЯ

Кінофестиваль «Відкрита Ніч» народився у червні 1997 року як огляд найцікавіших здобутків саме українського кіно. На сьогодні фестиваль є своєрідною лабораторією з перевірки нових ідей для вітчизняних кінематографістів та пошуку молодих талантів, які можуть стати новими обличчями українського і світового кіно.

У 2021 році

За 24 роки роботи фестивалю у складі журі побували понад 150 відомих митців не лише України, а й світу. Серед них: Ліна Костенко, Юрій Іллєнко, Олег Скрипка, Влад Троїцький, Юрій Щербак, Володимир Войтенко, Сергій Фоменко, Юрій Шевчук, Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Валентин Васянович, кінознавець з Польщі Гжегож Пеньковський, композитор Вірко Балей (США), акторка Ніна Набока та багато інших.

Кожного року фестиваль іменується як «Дубль». Головною локацією перших «Дублів» був майданчик на Андріївському узвозі.

З 2013 року фестиваль проходить на столичному «Арт-причалі», який поєднує в собі дух історії та урбаністичного простору. Відкритий майданчик на березі Дніпра додає особливої магії, яку дуже цінує наше шляхетне товариство.

ЖУРІ 2021

Image
Єгор Олесов
Продюсер, сценарист, композитор. Член Європейської Кіноакадемії, Visual Effects Society, Українскої Телеакадемії та IGDA; Двічи лауреат премії Телетріумф, номінант VES Awards. У своєму портфоліо має ряд відомих повнометражних проєктів серед котрих : “Незламна”, “Сторожова Застава”, “Ціна Правди”, “Викрадена Принцеса”, “Захар Беркут”, “Пульс”.
Image
Тримбач Сергій Васильович
Кінознавець, кінокритик, кіносценарист, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики і етнології імені М.Рильського НАН України, голова Національної спілки кінематографістів України (2009-2016), нині заступник голови НСКУ. Лауреат Державної премії імені Олександра Довженка (2008), заслужений діяч мистецтв України (2013).
Image
Тарас Томенко
Український кінорежисер. Фільми «Тир» 2000 рік Best Short film of Berlinale (Panorama). Член Української кіноакадемії 2018 рік, академік Європейської кіноакадемії EFA.
Image
Олег Сенцов
Український кінорежисер, продюсер, сценарист, письменник, колишній бранець Кремля. Автор художніх фільмів "Гамер", "Номери" та "Носоріг", представлених на багатьох міжнародних кінофестивалях. Лауреат численних премій та відзнак, зокрема премії Сахарова, премії Магницького, та Національної премії імені Т. Шевченка. Громадський активіст.
Image
Анна Капустіна
Українська продюсерка реклами, ТВ та кіно, власниця компанії ALBATROS COMMUNICOS, створеною в 2015 році. Членкиня Української Кіноакадемії. Документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» 2020 рік, був представлений більш, ніж на 100 найвідоміших фестивалях, отримав більше 20 нагород, серед яких премія "Найкращий режисер" у конкурсі документальних фільмів світового кіно на кінофестивалі "Санданс-2020" та лонг-ліст премії Оскар.
Image
Євгеній Ламах
Український актор театру та кіно. Закінчив «КНУКіМ» , майстерня Нечипоренка Володимира Макаровича . Номінант премії критиків «Кіноколо» 2019 року. Отримав нагороду за кращу чоловічу роль за гру в фільмі «Черкаси» режисера Тимурв Ященко , на Міжнародному кінофестивалі «Корона Карпат» 2021 рік. Головна роль в фільмі «Бульмастиф» режисерки Анастасії Буковської, фільм отримав нагороду як найкращий короткометражний фільм на міжнародному кінофестивалі «Молодість». Також фільм отримав відзнаку Національної кінопремії Золота Дзигґа - найкращий короткометражний фільм !
Image
Марина Кошкіна
Українська акторка театру та кіно. Закінчила навчання у КНУТКіТ ім. І. К. Карпенка-Карого, на факультеті театрального мистецтва, під керівництвом народного артиста України, професора Б. М. Бенюка. З 2018 року працює у НАДТ ім. І. Франка. Зіграла головну роль в фільмі «Із зав’язаними очима» режисер Тарс Дронь, фільм отримав багаточилені фестивлаьлі призи і відзнаки. В 2021 році отримала Золоту Дзигу за роль першого плану у фільмі "Забуті" реж. Д. Онищенко.

МЕЦЕНАТСЬКА РАДА

АНДРІЙ РІЗОЛЬ – ініціатор створення та Голова Меценатської Ради кінофестивалю «Відкрита Ніч», CEO компанії "ВАВІЛОН"; Голова правління Асоціації «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!»; експерт з PR, комплексних комунікаційних, маркетингових, соціальних, мистецьких проектів, кіно - та музичний продюсер.

Компанія «ВАВІЛОН» з 2006 року є постійним стратегічним партнером фестивалю, оскільки одним із пріоритетних напрямків у діяльності компанії є творчі та соціальні проекти, які спрямовані на розвиток і підтримку української кіноіндустрії та культури в цілому. У 2011 році за ініціативи Андрія Різоля, СЕО Компанії «ВАВІЛОН» створено Меценатську Раду Фестивалю, яка на постійних засадах формує та розширює коло меценатів, що виступають гарантами якісного проведення кінофестивалю та всебічно сприяють його розвитку.

ВОЛОДИМИР ЛАВРЕНЧУК – Голова правління «Райффайзен Банк Аваль». Член Ради директорів Форуму провідних міжнародних фінансових установ, член правління Європейської Бізнес-Асоціації, Наглядової ради Міжнародного інституту менеджменту (МІМ-Київ) та Довірчої ради Національного університету «Києво-Могилянська академія».

ОЛЕКСАНДР ГОЛОБУТА – Генеральний директор компанії «Ітос-К».

Image

РЕГЛАМЕНТ

 

Положення про щорічний кінофестиваль «ВІДКРИТА НІЧ» у 2021 році

І. МЕТА ФЕСТИВАЛЮ


Підтримка національного кіно, а також фільмів та відео-робіт спільного та іноземного виробництва, які зберігають традиції українського кінематографу, пропонуючи нові концепції його розвитку, самоідентифікації та існування в спектрі світових національних кінематографій;

Сприяння діалогу творчого потенціалу українського кінематографу з громадськістю;

Організація творчого діалогу (обмін делегаціями) студентів українських профільних навчальних закладів з студентами відповідних іноземних установ в рамках роботи «Міжнародного клубу» фестивалю;

Сприяння діалогу творчого потенціалу українського кінематографу з фінансовими, комерційними, дистрибуторськими колами України;

Міжфестивальна презентація фільмів-учасників протягом року на кінофестивалях, спеціальних подіях, в кіноклубах, в мистецьких центрах України, а також за кордоном в рамках роботи «Міжнародного клубу».

ІІ. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ФЕСТИВАЛЮ


Фестиваль проводиться щороку.

Відбіркова комісія розглядає аудіовізуальні твори (в т.ч. фільми та/або відео-роботи), які відповідають Положенню фестивалю і надходять до Оргкомітету разом з анкетами учасників/кандидатів у межах часу, відведеного для селекції програми (оголошується щорічно);

В рамках даного Положення під аудіовізуальним твором розуміється твір, котрий фіксується на певному матеріальному носії (кіноплівці, магнітній плівці, магнітному або компакт дискутощо) у вигляді серії послідовних кадрів (зображень), аналогових або дискретних сигналів, що відображають рухомі зображення (як із звуковим супроводом, так і без нього), сприйняття котрого можливе виключно за допомогою того чи іншого виду екрану.

Фестиваль триває протягом ночі з 7 на 8 серпня, під час якої демонструється шестигодинна Загальна програма фільмів та відео-робіт національного виробника на відкритому майданчику в Києві, а також інших містах України й світу;

Фестиваль може відбуватися у онлайн-режимі шляхом демонстрування Загальної програми електронними засобами у разі, якщо цього вимагатиме епідеміологічна ситуація в Україні; або можливе паралельне демонстрування Загальної програми в онлайн-режимі разом із проведенням заходу на відкритому майданчику в Києві.

Журі фестивалю працює протягом ночі одночасно з переглядом на відкритому майданчику, але в окремому приміщенні за окремою чотиригодинною Конкурсною програмою, яка складається з фільмів та відео-робіт, відібраних із Загальної програми;

Оголошення переможців фестивалю відбувається на світанку після нічного перегляду;

Оргкомітет фестивалю продовжує свою роботу протягом року, репрезентуючи фестивальну програму та/або її частину ( в т.ч. твори кандидатів та/або учасників) з метою пропаганди кіно-телемистецтва України на інших внутрішніх та/або міжнародних кінофорумах (фестивалях, семінарах, конференціях) і поширюючи інформацію про фестиваль та його учасників в ЗМІ і мережі Інтернет.

Оргкомітет залишає за собою право включати до програми фестивалю як фільми конкурсного, так і позаконкурсного відбору.

Приймаючи участь у фестивалі учасник приймає всі умови цього Положення та додатків до нього без зауважень та заперечень і підтверджує факт прийняття (акцепту) умов викладених у даному Положенні шляхом сукупного або окремого виконання будь-якої з наступних дій:

 • заповнення та подачі анкети учасника;
 • заповнення та підписання Згоди кандидата (в т.ч. в електронному вигляді на сайті http://opennight.org.ua/);
 • безпосередня участь у фестивалі.
Кандидат зобов’язується самостійно вносити (повідомляти) при подачі анкети та згоди кандидата достовірні персональні дані та відомості, що відповідають дійсності.

ІІІ. КОНКУРСНІ НОМІНАЦІЇ

Кіно-номінації:

 • Ігровий фільм;
 • Неігровий фільм;
 • Анімаційний фільм;  
А також інші номінації, які можуть бути актуальними у майбутньому; 
Номінація вважається конкурсною, якщо в ній представлено не менше трьох фільмів. Фільми, кількість яких є недостатньою для формування конкурсної номінації, можуть бути представлені лише у Загальній програмі. Організатори Фестивалю можуть змінювати перелік номінацій на свій розсуд без додаткових погоджень.

ІV. ВІДБІР ФІЛЬМІВ ТА ВІДЕО-РОБІТ

Конкурсна програма збирає фільми та відео-роботи:
 • україномовні;
 • двомовні (які відображають сучасну, реально існуючу мовну ситуацію);
 • будь-які фільми та відео-роботи вітчизняного виробника, якщо іншомовні герої фільму дубльовані або озвучені українською мовою;
 • До Конкурсу беруться фільми та відео-роботи, створені протягом поточного та минулого років вітчизняним виробником, а також фільми і відео-роботи спільного виробництва.
 • Хронометраж фільмів та відео-робіт не може перевищувати 20 хвилин.
 • Обов’язкова наявність англійських субтитрів.
Пропонуючи свої фільми (фрагменти) та відео-роботи фестивалю, претенденти делегують Відбірковій комісії право допуску (недопуску) фільму чи відео-роботи до Конкурсної або Загальної програми. Відбір фільмів та відео-робіт на фестиваль здійснюється в три етапи:

 • Перший тур: перевіряється відповідність фільмів та відео-робіт до Положення;
 • Другий тур: складається Загальна програма фестивалю (хронометраж – шість годин) - відбір найцікавіших фільмів та відео-робіт з тих, що пройшли Перший тур;
 • Третій тур: складається Конкурсна програма фестивалю (хронометраж – чотири години) - відбір найцікавіших фільмів та відео-робіт з тих, що пройшли Другий тур;
Відбіркова комісія має право не коментувати свої рішення.

V. ФІНАНСУВАННЯ

Фінансування фестивалю здійснюється за рахунок державних установ, громадських організацій, приватної ініціативи, благочинних внесків, а також з інших джерел, не заборонених законами України.

Призовий фонд фестивалю складається з:
 • внесків кандидатів, які останні сплачують при подачі анкети в розмірі встановленому Оргкомітетом окремо в національній валюті України.

Внески кандидатів до призового фонду не повертаються, незалежно від того, чи пройшов відбір кандидат та чи став учасником фестивалю.

Призовий фонд в повному обсязі передається переможцю в номінації “Гран прі Фестивалю”, за вирахуванням суми податків, згідно чинного законодавства України.

Кошти, зібрані зі вступних внесків кандидатів, в повному обсязі передаються переможцю в номінації "Приз глядацьких симпатій".

У разі, якщо переможець (або довірений представник переможця) не отримує приз під час церемонії нагородження, то грошова винагорода переходить у призовий фонд наступного року проведення фестивалю.

VI. ОРГАНІЗАТОРИ ТА СПІВЗАСНОВНИКИ

 

Організатором фестивалю є Громадська організація «Нарешті».

Голова Громадської організації «Нарешті»

Президент фестивалю «Відкрита ніч» Іллєнко М.Г.

НАШІ ПАРТНЕРИ

Image
Image
Image
Image
Image

Please publish modules in offcanvas position.